Дитячі будинки сімейного типу. Що це таке?

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Створення та підтримка дитячих будинків сімейного типу

Право дитини на сім’ю прописане всіма  законами. І це не лише законодавча норма, а й закон природи. Тільки в сім’ї  дитина пізнає  любов, почуває себе щасливою, вчиться будувати власну сім’ю, адже батьки не тільки дають їй життя, а й відповідають за догляд та виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність, задовольняють щоденні потреби.

(Не)потрібні діти: як допомогти сиротам, а не інтернату

Питаннями захисту прав дітей цивілізований світ опікується цілий рік. В Україні чиновники і політики згадують про ці питання в цілому і про дітей-сиріт та дітей з інвалідністю, зокрема, переважно двічі на рік — в новорічні свята та в День захисту дітей 1 червня. Правозахисники в черговий раз наголошують — цукерками і подарунками проблеми інтернатних закладів не вирішити.