Ветерани АТО, інваліди

Інваліди війни можуть користуватися наступними пільгами зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства:

  1. Інвалід I групи, що успадковує об’єкти нерухомого або рухомого майна, готівку або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банківських і небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, не сплачує податок на доходи фізичних осіб з такої спадщини (застосовується 0 % ставка оподаткування).
  2. Інваліди І та ІІ груп звільняються від сплати земельного податку. Інваліди, а також особи, що супроводжують інвалідів I групи (не більше одного супроводжуючого), не є платниками туристичного збору. У разі, якщо розмір доходу не перевищує 1710 грн на місяць (для 2015 року), інвалід I або II групи має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 150% суми податкової соціальної пільги, тобто на 913,5 грн (у 2015 році).
  3. Платник податку – інвалід війни має право включити до податкової знижки у зменшення свого оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року такі здійснені ним витрати:
  • суму коштів, сплачених на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування себе або члена своєї сім’ї першого ступеня споріднення, а також суму коштів, сплачених на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.
  1. Не включається до оподатковуваного доходу інваліда війни цільова благодійна допомога, що надається резидентами – юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості):
  • закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування інваліда;
  • протезно-ортопедичним підприємствам, реабілітаційним установам для компенсації вартості платних реабілітаційних послуг, технічних та інших засобів реабілітації, наданих інваліду, у розмірах, що не перекриваються виплатами з бюджетів і фонду загальнообовязкового державного соціального медичного страхування;
  • навчальному закладу у вигляді плати за навчання або за надання додаткових послуг з навчання дитини, в якої хоча б один із батьків є інвалідом;
  • інші види допомоги, визначені Податковим кодексом України.